Çocuklarda Havuz Enfeksiyonlarından Nasıl Korunabiliriz?

Hijyenine dikkat edilen, güvenilir havuzlar seçersek, çocuklarımızı havuza çok kalabalık ve sıcak saatlerde sokmazsak, ayrıca suda kalış sürelerini de ayarlarsak, örneğin 30-45 dakika gibi, havuza bağlı enfeksiyonları azaltabiliriz. Havuz hijyeni çok iyi olduğu halde bile, ufak kaçırmalar nedeniyle enfeksiyon riski oluşabilir.

Bu nedenle, havuzun hijyenine güvensek bile tedbirli olmamız gerekmektedir. Çocuklarınızı havuz enfeksiyonlarından korumak için suya dalmaları engellenmeli, suyun içerisinde göz açılmamalı ve havuz suyu yutulmamalıdır.

Ayrıca, ciltte ufak sıyrıklar veya kesikler varsa bile, havuza girmeyi engellemeliyiz. Havuza giren bireylerin, havuz öncesi duş alması ve bone takması enfeksiyon riskini azaltacaktır.

Bu nedenle, böyle kurallara dikkat eden havuzları tercih edebiliriz. Yine tüm gün boyunca güneşte kalan havuzlarda hijyenin bozulması, kimyasallar nedeniyle daha sıktır.

Tercih edeceğimiz havuzların, özellikle güneş ışınlarının dik geldiği saatlerde nispeten gölgede kalan havuzlar olması bizim için önemlidir.

Havuz hijyenini ve güvenliğini kontrol ederek, saydığımız maddelere dikkat ederek, çocuklarımızın havuz enfeksiyonlarından korunmasını sağlayabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir