Bebeğim Zor Uyuyor Ne Yapabilirim?

Bebeğiniz huysuzsa ilk olarak yetersiz uyuduğundan şüphe etmelisiniz.

Hareketli, aktif bebeklerin uykuya geçmesi daha zor olabilir. Yetişkinlerde olduğu gibi bebeklerde de fazla hareket uyuma güçlüğüne yol açabilir.

Bebeğinizin uyku problemi yaşamaması için düzenli aralıklarla uyutmalısınız.

Bebeğin huysuzluk yapmaya başlamadan uyutulması doğru olur. Düzene girdikten sonra bebeğinizin daha rahat uykuya daldığını görebilirsiniz.

Sık uyanan bebeklerdeki en önemli sorun bebeklerin yeterli uyku uyumamasıdır. Bir bebeğin sağlıklı uyku uyuyabilmesi için düzenli ve çok uyuması gerekir. Bir bebek ne kadar az yetersiz uyursa o bebeğin hem uyku sıklığı hem de uyku süresi yetersiz olmaya başlar. Zor uykuya geçer ve uyku süresi hep kısıtlıdır. Bebeğinizin uyku süresi kısaysa bebeğinizin ciddi bir uyku düzenine ihtiyacı vardır.

Emziren annelerin kafeinli içecek tüketmeleri sonucu bebekler uykusuzluk problemi yaşayabilir. Bebeğin uyuduğu odanın şartları uyku için elverişli olmalıdır.

En son faktörde bebeklerin yeterli beslenmediklerinde uyku problemi yaşamasıdır. Anneler ilk olarak bunu düşünüp bebeği fazladan beslerler hatta bu nedenden anne sütünden mamaya geçiş yapan anneler görmekteyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir