Çocuklarda Havuz Enfeksiyonları Tedavisi Nasıl Yapılır?

Havuzlara bağlı enfeksiyonların başında dış kulak yolu enfeksiyonları gelir. Bunlar son derece ağrılı durumlardır. Bu rahatsızlık, doktorlar tarafından verilen hastalığa uygun damlalarla ve havuza girme engellenerek tedavi edilir. Çünkü nem arttıkça dış kulak yolu enfeksiyonu sıklığı arttığı için çocuk iyice iyileşene kadar havuza girmesi engellenerek tedavisi yapılır.

Göz enfeksiyonlarının tedavisi de genellikle göz damlaları ve pomatlarla yapılır. Cilt enfeksiyonları daha büyük bir sorun olabilir çünkü bazen bu tür enfeksiyonlar çok yayılmacı olabilirler.

Yine böyle bir durumda doktor tarafından verilen uygun kremlerle tedavileri yapılır. Havuz suyunu yutmaya bağlı olan mide bağırsak enfeksiyonları ise diyetle ve uygun ilaçlarla tedavi edilebilir.

Sık rastlanan bir diğer rahatsızlık da idrar yolu enfeksiyonlarıdır. İdrar yolu enfeksiyonlarını önlemek için havuz sonrası duş alınmalı ve mayo değişimi yapılmalıdır. Fakat buna rağmen idrar yolu enfeksiyonu oluşmuşsa antibiyotikler ve antiseptiklerle tedavisi yapılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir